29
mrt
2016
0

Nieuwsbrief november 2015

Nieuwsbrief november 2015 – nummer 10 van 12

Redactie: Marjolein Krijgsman en Eelco Jager

Bijzondere data & activiteiten

16 november 2015 rapportgesprekken

17 november 2015 rapportgesprekken

20 november 2015 vrije vrijdag

24 november 2015 versieren school ivm sinterklaas van 19.00-20.00uur

Wilt u meehelpen versieren schrijf u dan in bij de balie

4 december 2015 sinterklaasviering

17 december 2015 kerstviering van 17.00-18.30uur

De leerlingen zijn ’s middags om 12.30uur vrij

21 december 2015 kerstvakantie

t/m 1 januari 2015

Volgende nieuwsbrief verschijnt op: Donderdag 26 november 2015

Nieuws vanuit school

PEP waardeconferentie 11 november

Ivan van Gucht hoogleraar op de universiteit van Leuven is maandag 26 oktober bij ons op school geweest. Hij heeft in het kader van de PEP methodiek verschillende groepen gescreend op betrokkenheid.

Complimenten van de hoogleraar voor het team in het kader van betrokkenheid. De groepen scoorden bovengemiddeld. Hij vond de sfeer bij ons op school erg prettig. Als hij kind was geweest had hij graag op onze school gezeten. Een groot compliment voor de leerkrachten van de Prinseschool.

Op woensdag 11 november hebben de leerkrachten ’s middags een waardeconferentie in het kader van PEP waardoor de methodiek meer geïmplementeerd gaat worden .

Afscheid Annemarie Post en Lotte Elgersma

In de maand oktober hebben we vanwege persoonlijke redenen afscheid genomen van Lotte Elgersma en Annemarie Post

Hieronder vindt u een bericht van Annemarie Post.

Beste ouders/verzorgers Na een aantal jaren werkzaam te zijn geweest op de Prinseschool, heb ik voor de herfstvakantie zelf besloten om te stoppen met werken in het onderwijs. Al een aantal jaren loop ik met het gevoel dat ik toe ben aan een nieuwe uitdaging. Doordat er telkens wel iets gebeurde ( een opmerking van een kind, een gezellig dag met de collega’s, een fijn berichtje van een ouder, etc.) heb ik de beslissing telkens weer uitgesteld. Een aantal weken voor de herfstvakantie heb ik de knoop doorgehakt. In goed overleg met Marjolein, Astrid en Consent hebben we besloten dat ik na de herfstvakantie stop. Doodeng, maar het voelt goed. Hierbij wil ik de kinderen, ouders en collega’s bedanken voor de leuke tijd die jullie me hebben gegeven. Ik vond het leuk om met jullie aan het werk te zijn. We zien elkaar vast nog wel, (Juf) Annemarie Post

Het team van de Prinseschool vindt het erg jammer dat zij besloten hebben een andere keus te maken. Wij respecteren de keus die zij gemaakt hebben en wensen Annemarie en Lotte veel succes in de toekomst. Prinseschool | info@prinseschool.nl | www.prinseschool.nl 2

We verwelkomen Aniek Schiphauwer in groep 7B en Saskia Luttikhuis in groep 5-6. Wij zij blij dat zij ons onderwijsteam komen versterken. Wij wensen hun veel plezier in de groep en op de Prinseschool.

Sinterklaas

Zoals u weet is er veel discussie over het sinterklaasfeest

Wij willen het standpunt dat de Prinseschool in overleg met de MR heeft bepaald graag met u delen:

De Prinseschool heeft vorig jaar besloten te kiezen voor de evolutie van Piet.

Dit vanuit het kader van ons IPC gedachtengoed waarin alle culturen, religies en nationaliteiten als volslagen gelijkwaardig en gelijk waardevol worden beschouwd. We vinden dat het feest voor ieder kind een feest moet zijn ongeacht herkomst of huidskleur.

In overleg met de kinderraadleden vanaf groep 6 is dit jaar op de locatie van uw kind, de Prinsestraat, besloten tot aanpassingen met betrekking tot Piet in de vorm van roetveegpieten en/of kleurenpieten.

Daarnaast bespreken we op teamniveau en met de oudervereniging de aanpassingen in de school wat betreft decoratie, liedjes en taalgebruik.

Webwinkel

In de groepen 8 gaan we in de week van 16 november starten met het project de basisschoolwebwinkel

De Basisschoolwebwinkel is een praktijk- en leerproject waarbij kinderen zelf een echte webwinkel voor school opzetten en beheren. De op school gemaakte producten worden online verkocht.

50% van de winst gaat naar school, 50% naar een door de kinderen gekozen goed doel ten gunste van een ander kind. Ieder jaar is groep 7 of 8 eindverantwoordelijk voor het beheer.

De Basisschoolwebwinkel voldoet aan de SLO kerndoelen voor het primair onderwijs. Bijbehorende leermodules sluiten 100% aan bij de 21st Century Skills. Kinderen ontwikkelen talenten en werken samen in de wereld waarin steeds meer gebruik wordt gemaakt van internet.

De leerlingen en ouders van de groepen 8 worden over de inhoud van het project door de leerkrachten geinformeerd.

Schoolactiviteiten

Kinderboekenweek

Tijdens de kinderboekenweek zijn er veel opa’s en oma’s geweest om voor te lezen. Dit hebben de leerkrachten en leerlingen zeer gewaardeerd. Hierbij willen wij de opa’s en oma’s hartelijk danken voor hun inzet.

Halloween

Afgelopen vrijdag hebben we samen Halloween gevierd. Wat een gezellige dag was het en wat zag iedereen er prachtig uit.
image011image012

Ik wil de oudervereniging hartelijk danken voor hun inzet. Zonder hun bijdrage was het feest niet zo’n succes geweest.

Vakantierooster schooljaar 2015-2016 Herfstvakantie

ma. 19-10-2015 t/m vr. 23-10-2015

Kerstvakantie

ma. 21-12-2015 t/m vr. 1-1-2016

Voorjaarsvakantie

ma. 29-2-2016 t/m vr. 4-3-2016

Goede vrijdag

vr. 25-3-2016

2e Paasdag

ma. 28-3-2016

Meivakantie

ma. 25-4-2016 t/m vr 6-5-2016

2e Pinksterdag

Ma. 16-5-2016

Zomervakantie

ma. 18-7-2016 t/m vr 26-8-2016